Nurol Yörük, Nurol Makina tarafından geliştirilen bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçtır (TTZA). Bu araç, V yapılı monokok gövde, özgün şasi, hava bağımsız tahrik sistemi, yüksek mayın ve balistik koruma, farklı silah sistemleri entegrasyonu gibi özelliklere sahiptir. Yörük, Türkiye’nin yanı sıra Katar’ın da Özel Kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.

      YÖRÜK, Nurol Makina ve San. A.Ş.’nin mühendislik tecrübesi üzerine inşa edilmiş olup, V yapılı monokok gövde ve özgün bir şasiye sahiptir. Aktarma organları ve alt yürüyüş sistemlerinde yapılan en son iyileştirmeler, aracı çeşitli koşullarda son derece hızlı ve manevra kabiliyeti yüksek kılmaktadır. 4×4, hafif zırhlı araç sınıfında yer alan araçlar arasında en üst seviye mobilite ve koruma performansı sunmaktadır. Aracın düşük ağırlığı ve mayın, balistik koruması, kullanıcılarına bugünün en agresif ve asimetrik tehditlerinde yüksek beka sunmasının yanı sıra, operasyonlarda aracı üstün kılmaktadır.

      Nurol YÖRÜK modüler tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında, muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için geniş bir ürün gamı sunmaktadır. Optimum performans ve çoklu göreve hazırlıklı olma özellikleri amacıyla tasarlanmış muharip birliklere silah sistemleri taşıyıcılığından keşif görevlerine kadar bir dizi yetenekler sunmaktadır.

      Gelecek nesil tasarım ve özelliklere sahip Yörük, ölçeklendirilebilir zırh ile kompozit malzemenin mükemmel birleşiminden oluşmaktadır.

Azami Yüklü Ağırlık 10.000 kg
Motor Dizel - 300 BG
Mürettebat Kapasitesi 9
Uzunluk 4.9 m
Genişlik 2.4 m
Yükseklik(Gövde) 2.1 m
Havada Nakil C130H, A400, C17, C5
Transmisyon Tam Otomatik Diferansiyel Kilitli Sürekli 4×4
Azami Yol Hızı 140 km/s
Azami Yol Menzili 700+ km
Yaklaşma Açısı 54 Derece
Azami Meyil Tırmanma %70
Azami Yan Meyil %40
Dik Engel Aşma 0.50 m
Hendek Aşma 90 cm
Dönüş Yarıçapı 6 m
Yüzme -

#

#

TAG : NUROL YÖRÜK