ARAMA YAP!
PAYLAŞ !
1DOSYALAR
DOSYALAR
  1. BALİSTİKTV.COM .APK
    Balistiktv.com' un şimdi android uygulamasıda var!

FİLİPİNLERE 2 ADET T-129 ATAK

Silah teknolojileri bilimin vardığı son noktadır !

  • 12 Nis, 2023
  • 277
  • 0

Filipinler Milli Savunma Bakanlığı Twitter’dan yaptığı paylaşımda Filipin Hava Kuvvetleri için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen T129 Atak helikopterlerine dair görüntülere yer verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Türkiye’nin, altı helikopterden ilk ikisini yıl sonuna kadar teslim etmesi bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.

Filipinler ile imzalanan sözleşme kapsamında TUSAŞ tarafından üretilen toplamda 6 adet T129 ATAK helikopteri, 269.388.862 dolar bedel ile ihraç edilecek.

Filipin Hava Kuvvetleri (PAF) Komutanı Korgeneral Allen Paredes ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Öldürücü… Bu Aralık ayında geliyor. Filipin Hava Kuvvetlerine ait T129 Saldırı Helikopteri” ifadelerine yer verdi.

Satış ile ilgili onayların tamamlanmasının ardından, Filipin Hava Kuvvetleri 15. Saldırı Filosu’na bağlı pilotlar ve mürettebat, Ankara’da bulunan TUSAŞ tesislerinde T129 ATAK helikopteri eğitimi görecek.

Filipin Hava Kuvvetleri, ilerleyen süreçlerde T129 ATAK taarruz helikopteri operasyonları konusunda eğitim için Türkiye’ye pilot ve uzman gönderecek.

TAG : Türk Savunma Sanayi FİLİPİNLERE 2 ADET T-129 ATAK
YORUM YAZ !

GELEN YORUM (0)
    Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
LÜTFEN YORUM YAZIN !

HABER KATEGORİLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

REKLAM VER !

Brochures

Abone Ol !

Haber listemize kaydolun, yeniliklerden haberdar olun !

or

For faster login or register use your social account.

Connect with Facebook